page.php

Garden Girls

Pod chráněným názvem Gardengirls se skrývá široká skupina speciálně vyšlechtěných vřesů s velmi dlouhou trvanlivostí květů. Tyto rostliny najdou uplatnění jak na vřesovištních záhonech, tak v podzimních mísách a truhlících, kde jsou velmi dekorativní po celou zimu.

Vřesy Gardengirls se neodlišují pouze barvou květů, ale také barvou olistění, proto jsou dekorativní rovněž během jarního i letního období. Kvetou zpravidla od začátku srpna. některé odrůdy začínají kvést dříve, jiné později. Vřesy Gardengirls se vyznačují drobnými špičatými kvítky, které neodkvetou, ale uschnou jako slaměnka.

Oproti klasickým vřesům rostlinyGardengirls krásně kvetou po celou zimu.

Pěstování: Nesmíme zapomenout, že jsou to vřesovištní rostliny, které mají rády kyselou zeminu, zpravidla je  vysazujme do substrátu pod názvem Rhododendron substrát. Rostlinám rovněž vyhovuje vlhký substrát, ale dávejte pozor na to, aby nebyl přemokřený. Přebytečná voda musí vždy odtéct.

Po výsadbě, během srpna až října již nemusíme hnojit. Rostliny začínáme přihnojovat počátkem jara. Nejdříve používáme hnojiva  s větším obsahem dusíku a od července začínáme přihnojovat přípravky s vyváženým poměrem NPK. Můžeme rovněž používat organická hnojiva.

Na jaře zastřihujeme loňské květy. Rostliny můžeme zastřihnout i níže pod květem, ale ne do příliš tvrdého dřeva, protože rostlina pak nemusí vždy dobře obrazit.

sidebar-left.php
a tady bych mohl dát odrůdy jako submenu

V Archivu