page.php

´YELLOW RIBBON´

  • Tato Thuja je nápadná svým žlutým zbarvením. I tuto thůji můžete zastříhávat a tvarovat, používá se k oživení živých plotů společně s Thujou smaragd. Můžeme ji sadit i samostatně.
  • Při výsadbě vykopeme díru, která bude o něco větší než samotný bal rostliny, kterou budeme vysazovat. Před výsadbou thůje je dobré půdu pod ní dostatečně prokypřit a promíchat s přidaným substrátem. Při výsadbě živého plotu sázíme rostlinu asi 50 cm od sebe. Dáváme pozor na to bychom neutopili celý bal.
  • Tato Thuja vyžaduje vzdušnější, kyselou a na živiny bohatší půdu. Vyžaduje také dostatek vláhy.
  • Mají rádi polostinná až slunná místa. Díky slunci se tato thuja více dobarvuje do žluta.
  • Thuji stříháme, až dostatečně zakoření. Nutná je pravidelná zálivka, především v období sucha. Živý plot s thuji je nutné stříhat 2 × ročně, abychom dosáhli dostatečného efektu. Poprvé na konci jara a podruhé koncem léta. Tato thůja má roční přírůstky až 20 cm. Přihnojujeme zejména půdy, které jsou chudé na minerály a živiny. Nejvíce hnojíme na jaře, na podzim už moc ne protože stromy se potřebují připravit na zimní klid. Hnojíme NPK, a hořkou solí. Můžeme také použít hnojiva, která jsou určena přímo pro thuje.
sidebar-left.php
a tady bych mohl dát odrůdy jako submenu

V Archivu