Fleurette- velmi raná odrůda

Charakteristika:

Tato vysoce produktivní rostlina je o 7 dní ranější než Elsanta.

Plody

Jsou kvalitní, světle červené, lesklé a dobře snáší delší skladování.

Zdravotní stav:

I přes brzké dozrávání, netrpí chorobami. Je tolerantní vůči padlí. Rostliny bychom měli chránit před jarními a nočními mrazíky.

Poznámka:

Tato odrůda je vhodná k rychlení a pro supermarkety. Měli bychom zajistit hnojení rostlin fosforem.

 

Výsadba:

 • Vyvinuté sazenice můžeme vysazovat v dubnu nebo v květnu (na jaře), nebo v srpnu a září (na podzim). Jarní výsadba může využívat zimní vláhy a snáze se ujmou. Rostliny je výhodné vysadit také v srpnu nebo v září, mají možnost důkladně zakořenit, využívají ranní rosu a nižší noční teploty, což je velmi příznivé pro jejich vývoj.
 • Jahodníky sadíme do mírně kyselé zeminy, proto je vhodné před výsadbou do zeminy přimíchat rašelinový substrát.
 • Pokud na podzim víme, že na jaře budeme provádět výsadbu, můžeme do zeminy zapravit odleželý hnůj, či kompost. Pokud jsme to na podzim neudělali, tak můžeme zapravit do země kompost ještě asi 2 týdny před výsadbou.
 • Vysazujeme ve sponu 0,25 – 0,3 × 1m
 • Doporučujeme sazenici nasadit do  černé netkané textilie, která pomáhá rostlině udržet teplo, vlhko a  také omezuje šlahounům v zakořeňování.

Péče:

 • Před květem aplikujeme hnojiva určená přímo pro jahody. Před aplikací rostlinu důkladně zalijeme.
 • Hnojení je pro jahody důležité, protože se pěstují na místě více než 1 rok a živiny z půdy důkladně odčerpávají. Jahodník je náročný zejména na vápník, hořčík a železo, jinak je vyvoláno žloutnutí listů. Při výsadbě se vyhneme hnojivům s chlórem, ten jahodám nesvědčí. Nesmíme ale opomenout přidání základních hnojiv jako je NPK a Cererit. Rostliny jsou náročné na rovnoměrné zásobování dusíkem.
 • Nejčastěji se setkáváme s plísní šedou, proto je nutné odstraňovat staré a napadené listy. Jako prevenci před tímto problémem, můžeme aplikovat přípravek jako je například Rovral.
 • Pokud se na listech začínají objevovat fialové skvrny, které postupně bělají, může to být bílá skvrnitost listů, na tuto chorobu můžeme aplikovat Kuprikol, Dithanem a jiné.
 • Jahodám svědčí vydatná zálivka. Nejvíce je potřeba mezi květem a plodem. Nemají rády mělkou zálivku. Vydatné deště a vysychání půdy jim nesvědčí.

SORTIMENT

Azalea japonica

  Bambus

  Begonia grace

   Borůvka chocholičnatá „kanadská“ - Vaccinium corymbosum

    Břečťan popínavý- Hedera helix

     Brusinka obecná- Vaccinium vitis- idaea

      Bylinky

      Camellia japonica- Kamélie japonská

       Dřeviny

       FLORABELLA

        Jahody

        Rhododendron hybridum

         Trvalky

         Vaccinium macrocarpon ´Big Pearl´

          Vřes obecný (Calluna vulgaris L.)