Camellia japonica- Kamélie japonská

Popis

Tato okrasná rostlina se pěstuje v Asii po stovky let. V Evropě je známá od 18. století. Zatímco pro samuraje znamená její květ symbol smrti a znovuzrození, v Evropě se používala jako ozdoba plesových šatů. Dorůstá do výšky 0,5- 2 metry. Její květy mají bílou, krémovou, růžovou, červenou, nebo i strakatou barvu. Má ráda humózní a kyselé půdy na ne na přímém slunci až v polostínu. Nemá ráda suchý vzduch, když je třeba, tak se musí vlhčit. Kamélie je dlouhověká rostlina a vykvétá každou zimu

Použití

Kamélie je typickou rostlinou pro zimní zahrady. Květy ji zdobí od ledna do dubna. Není vhodná do bytu, protože vyžaduje nízké teploty. V domě si už ale své místo jistě najde, třeba na chodbě nebo v hale. Na jaře až odkvete, je vhodné postupné oteplení.

Péče

Vykvétá při teplotě 5- 10 °C. Ale snese až 15°C. Pokud teplota kolísá, opadávají poupata. Na jaře vyžadují vydatnou zálivku a mohou se tvarovat. V létě musí mít období klidu s mírnou zálivkou, proto je umístíme ven do polostínu. Vydrží na zahradě do zámrazy, potom je nejvhodnější je přenést do světlé místnosti s teplotou do 10 °C, aby mohla začít tvořit květy. Pokud budete kamélii pěstovat ve vyšších teplotách, bude méně kvést a neprospěje to ani její celkové kondici. Přesazujeme jednou za 2- 3 roky. V zimě rostliny přihnojujeme hnojivem, bez obsahu vápníku. Je vhodné rostlině otírat listy vlhkým hadříkem, abychom rostlinu zbavili prachu a podpořili přijímání vlhkosti.

Camellia japonica ‚Margherita Coleoni‘

Camellia japonica ‚Adolphe Audusson‘

Camellia japonica ‚Dixie Knight Supreme‘

Camellia japonica ‚Purity‘

Camellia japonica ‚Brushfield’s Yellow‘


SORTIMENT

Azalea japonica

  Bambus

  Begonia grace

   Borůvka chocholičnatá „kanadská“ - Vaccinium corymbosum

    Břečťan popínavý- Hedera helix

     Brusinka obecná- Vaccinium vitis- idaea

      Bylinky

      Camellia japonica- Kamélie japonská

       Dřeviny

       FLORABELLA

        Jahody

        Rhododendron hybridum

         Rostliny do truhlíku, mís a záhonů

         Trvalky

         Vaccinium macrocarpon ´Big Pearl´

          Vřes obecný (Calluna vulgaris L.)

          Žijeme přírodou. Příroda & my.